Duben 2011

Ao no Exorcist

30. dubna 2011 v 20:48 | Yoshiko |  Anime-recenze......

Minulý týden jsem natrefila na velmi dobré anime. Hlavně endimg mě zaujal.

Autorka: Katou Kazune
Žánry: Action, Fantasy, Shounen, Supernatural

Hlavní postavou děje je 15 letý Rin Okamura. S polu se svým bratrem, dvojčetem Yukiem žije v kostele vychováván exorcisty o kterých narozdíl od svého bratra neví. Rin se hodně často pere a když si najde práci tak ji s něho hned vyhodí. Pak se stane pár věcí a Rin zjistí, že je synem satana. Jenže on se proti tobu vzbouří a chce se stát exorcistou. Nastoupí tedy do školy, kde učí jeho bratr-pokročilý exorcista. A tak začíná peklo.....
Velmi povedené anime, ale kdo nemá rád krev tak raději moc nekoukat. Sice jsem viděla jen první dva přeložené díly, ale krve tam bbylo docela dost.

Sledovat můžete tady, ale musíte se registrovat.

Ukázka:

Třetí kapitola

29. dubna 2011 v 20:07 | Yoshiko |  Nová naděje
hahá konečně to deXD. Tak jste se dočkali. Pokud budou chyby tak hlaste.
Tuhle kapitolku věnuje jednomu skvělému člověku, který mě vždycky povzbudí v psaní. Takže si to užijXD.

Objevili jsme se na Grimaldově náměstí. Přemístění na mě mělo ty své vedlejší účinky. Chvilku se to muselo vydýchat, ale pak se mi ulevilo. Brumbál se na mě otočil a když zjistil, že jsem v pohodě, tak se vydal směrem, kde jsem tušil ten prokletý dům. Nenáviděl sem to tady. Bylo tu moc vzpomínek. Ty jedny vánoce, které jsem tu strávil, na ty nikdy nezapomenu. Unikl mi povzdech.
,,Harry? Víš co máš dělat?" Optal se mě Brumbál. Přikývl jsem. Začal jsem si představovat Dům č. 12. Začalo to dunět, jak se začal dům oběvovat. Musel jsem zapřít nohy. Konečně to úpřestalo. Brumbál otevřel dveřen a vešli jsme dovnitř. Bylo to tu pořád stejně temné a nasáklé černou magii jako posledně. Hnus.
,,Harry momentálně se koná porada Fénixova řádu, akže bych tě rád poprosil, abys šel do svého pokoje a až tě zavoláme sejdeš dolů." Cože? Zase mám čekat. Tak to ne. Určitě se bude jednat o mě a já mám právo tam být.
,,Promiňte profesore, ale jdu svámi. Určitě se ta vaše porada bude týkat mě a já mám právo být u toho. A nevymluvíte mi to. Už tak jste mi toho zatajili dost a pokud mám porazit Voldemorta potřebuju vědět vše co mi pomůže." Po tomhle na mě Brumbál hleděl zamyšleným pohledem. Buď o přemýšlel o mojí řeči nebo o tom, jak se mě má zbavit. Já se však nedám.
,,Dobře, nejspíš máš pravdu"
,,To teda mám" Zašeptal jsem, ale profesor mlvil dál.
,,Ale půjdeš tam pod jednou podmínkou. Zavážeš se nám přísahou a o tom, co zde uslyšíš nikomu neřekneš. Rozuměl si mi Harry?" Jasně že jsem mu rozuměl. Přikývl jsem nasouhlas. ,,Jistě profesore."
,,Tak si odlož věci a pojď zamnou." Ukázal rukou na místo kde si mám odložit věci a počkal, až si je tam dám. Pak otevřel dveře od kuchyně a nechal je otevřené , ať můžu projít.
Otevřel jsem pusu úžasem. Místnost byla alespoň 3x zvětšená, aby se zde všichni vlezli. Polovinu řádu jsem neznal, ale byo bezva vidět někoho známého.
Moje oči sledovaly celou místnost. Díky vylepšenému zraku jsem viděl i do těch nejtmavějších koutů. A hle, koho nevidím. Snapea. Ale byl nějaký více pobledlý. Normální člověk by to nepoznal. Tvářil se jakoby se stalo něco fakt vážného. Co ten hadí zmetek zase vyved? Teď na to ale kašlu.
Oči mi zkoulzy napravo od Snapea a v tom jsem zmrzl na místě. Asi mám fakt vidiny. Na stoličce vedle Remuse seděl muž o kterém jsem si myslel, že jsem ho stratil. Slova se mi zasekla v hrdle a já jen zíral. Nevnímal jsem nic okolo sebe, ani to že porada už začala a Brumbál něco říkal. Probralo mě až Brumbálovo vyzvání, abych se ukázal.
Vykročil jsem ze stínů a postavil se vedle Brumbála. Všichni na mě zvědavě hleděli. Nikdo mě nepoznal. Čekal jsem to. Na obličeji se mi oběvil nejistý úsměv a tehdy zůstal řád zírat. Musel jsem se v duchu smát, protože ty obličeje stály za to.
,,Takže, dovolte mi, abych vám představil nového člena Fńixova řádu." Promluvil Brumbál a prolomil ticho.
,,Si z nás děláte srandu Brumbále? Vždyť tomu klukovi nemůže být víc jak šestnáct" ˇŘekl nějaký muž, kterého jsem neznal. Jmenovaný si povzdech.
,,Tenhle kluk má na to právo. Udělal pro nás už hodně a ještě toho hodně musí udělat." V celém řádu se rozneslo tiché šeptání. Najednou se postavil jiný kouzelník.
,, A mohu se zeptat co pro nás už udělal a má udělat? Je to ještě dítě." Ten řád je ale zvědavý. Takhle zvědavý není ani Ron a to už je co říct. A když už je zvědavý tak se mu lehce zacpe pusa jídlem, ale tady by to nepomohlo. Brumbál se už chystal promluvit, ale já ho rukou zastavil. ,,Chcete vědět co jsem pro vás udělal? Tak já vám to povím. V jednom roce jsem zastavil Voldemorta, v jedenásti zase, ve dvanásti jsem zabil baziliška a zachránil Ginny Weasleyovou, ve třinácti jsem zachránil svého kmotra Siriuse Blacka, ve čtrnácti jsem musel sledovat jak povztal Voldemort a smrt Cedrika a minulý rok jsem musel sledavat jak ta kráva Belatrix zabila mého kmotra. A na mě je, abych toho hadího zmentka zastavil. Takže už jste si udělali alespoň trochu obrázek kdo jsem?" Na konci proslovu se mi rychle zvedala hruď. Byl to vyčerpávájící proslov, ale učinek se poved. Nikdo ani necekl.
,,Harry?" Ozvalo se mi tiše za zády. Poznal jsem ten hlas, ale nechtělo se mi to vůbec věřit. Má být proboha mrtvý. Mé tělo se samo od sebe otočilo a já stanul tváří v tvář svému údajně mrtvému kmotrovi. Vypadal stejně jako když jsem ho viděl naposledy. V jeho očích byl hluboký smutek a oči se mu pomalo začaly zaplňovat slzami. Najednou otevřel nároč a čekal. Já jsem potřeboval mít jistotu jestli je opravdu živý a skočil mu do náruče. Jeho tělo hřálo a vyzařovalo sílu.
,,Sirie, si to opravdu ty? Nejsi mrtvý že ne?"
,,Ne Harry jsem opravdu živý" V tento moment jsem byl šťastný. Ve stejném okamžiku začalo syčet v krbu a běbjevily se zelené plameny. Odstoupil jsem od siria a čekal kdo vyleze. Plameny se zvedly do výše ramen a z krbu elegantně vyšel vysoký muž ve velmi drahém fialovém plášti. A lwevé straně u srdce byla vyšitá značka. Když jsem zaostřil, tak jsem zjistil, že je to meč, okolo kterého se ovíjí tmavě modrá ostrá růže. Než se někdo stačil zeptat kdo to je, tak Brumbál se vydal k osobě.
,,Zdravím tě Michaeli. Jakou si měl cestu?"

Třídění Spřátelených Blogů

29. dubna 2011 v 15:24 | yoshiko |  SB a vše kolem něj
Ahojte. Na další kapitolku k povídce si budete muset ještě počkat. Nechce mi to zveřejnit a už jsem psala a i na imail blogu.cz.
Další věc. Dělám po dlouhé době třídění, protože tu chodí a komentuje jen malá část.
Prosím zapište se všichni i nové SB, ale když se nové nezapíše nevadí. Je to jen proto, abych měla přehled.

Napište:
1.Přezdívka
2.Jméno blogu
3. Stručně o čem máte blog. Nechci nějaké odstavcové romány.
Čas máte do příštího pátku tedy do 6.5.2011.

Harry Potter je Gay

28. dubna 2011 v 14:49 | Yoshiko |  Videa
No tak tohle je ta největší volovina jakou jsem kdy viděla. XD

Harry a profesor Brumbál musí splnit zvláštní úkol, než bude pozdě. Musí vykonat prastarý rituál, který jim má pomoct vyhrát rozhodující souboj s Vy-Víte-Kým. Naděje celého kouzelnického světa je nyní v jejich hůlkách! .. Eh .. a sakra .. :-)


Lara Fabian - Je suis Malade

26. dubna 2011 v 15:36 | Yoshiko |  Videa
Sice to není můj šálek kávy, ale už jsem na ni narazila po několikáté a docela se mi líbí. Ehm a myslím že zpívá francouzky, ale nejsem si jistá. Já rozpoznám max. Ajinu, češtinu a japonštinu.


Krev-téma týdne

26. dubna 2011 v 15:31 | Yoshiko |  Zajímavosti
Takže. Po dlouhé době píšu článek na téma týdne. Téma je krev.
Krev je tekutina, která nám koluje v těle. Je velmi důležité pro běh našeho organismu.
Je sytě červená pokud není okysličená a světle červená pokud je okysličená. A chutná po rzi nebo kovu.
Takže nechutně.(Ale pro určité rasy je to běžný jídelníček)
Mě osobně krev nevadí a taky je to poznat na mém výběru školy.
Ale někteří lidé krev přímo nesnášejí. Když jsou o lékaře a ten jim bere krev, udělá se jim blbě nebo prostě omdlí.
Krev můžeme i někomu darovat- tomu se říkají transfuze. Ovšem musí být stejná krevní skupina jak u dárce tak o člověka, který ji přijímá.
V dávných dobách byla krev důležitým prvkem při různých rituálech.
O krvi bych toho mohla napsat hodně, ale to by fás stejně nebavilo. Samé odborné věci které se učí na zdravce.


Veselé Velikonoce

24. dubna 2011 v 20:24 | Yoshiko |  Novinky,oznamka,
Předčasně vám přeju Veselé velikonoce, protože tu zítra nebudu.
Taky se vám omlouvám. Vím že jsem slíbila že tu od středu něco přidám,ale vapovědfěla mi službu myš. Pio velikonocích koupíme nocou. mezitím si musím vystačit s 300 let stärou.
Takže si to užijte já mizím.No jo no. Zase.

15. dubna 2011 v 16:09 | Yoshiko |  Já-moje kecy atd.
Ahojte. Promiňtě že tu tam málo přidávám, ale nená čas. Když není doma taťka a já mám volný přístup na pc, tak nemám čas díky škole. Když je taťka doma tak se na pc nedostanu k vůli němu.
Další problém je myš od pc. Nějak blbne a já někdy ani nemůžu vypnout pc normální způsoben, natoš číst nějaký článek. Fakt se omlouvám.
Taky tu do středy nebudu, takže kdyby bylo nějaké třídění, tak si mě prosím zapište, já se zase ozvu!!!!
To je asi vše co jsem chtěla říct. Jo a taky jsem chtěla přidat další kapitolku, ale nějak to nejde, takže prosím ještě vyčkejte.
Děkuju moc. Zdraví vaše Yoshiko

Šmoulí mánie u mě ve škole.

12. dubna 2011 v 15:22 | Yoshiko |  Videa
Tak toto jede momentálně u nás ve škole.O přestávkách to začně polovina třídy zpívat a už to jedeXD. Už jsme to zpívali i před učitelkou a ta z toho měla záchvatXD. Dokonce to mám aj kdesi na kazetách. Už mi z toho jebe.Šok!!!

11. dubna 2011 v 16:09 | Yoshiko |  Já-moje kecy atd.
Lidi včera jsem chytla uplný šok. Ti co hledí na Superstar trak asi vědí. Moje mamka je velký fanoušek Ševčíka, takže jsem donucena se na něho dívat. Ne že by se mi nelíbil, ale mám jiné oblíbence.
No a tak je teda představovali a já čekala, že Ševčíka zase vyleze ze svou hřívou na hlavě. Ale ono nic! Oni ho chudáka ostříhali nakrátko. Měli jste vidět moje mamkuXD. Ale fakt. Ale tak docela mu to sluší, ale je to změna.

Diplomky na přání

4. dubna 2011 v 17:19 | Yoshiko |  Obrázky
Ano konečně jste se dočkaliXD Řeknu vám stálo mě to nervy. Jeden diplomek jsem musela dělat dvakrát , U druhého mi nešlo změnit písmo Atd. Tak si je užijteXD


Byla nuda tak se tvořilo

4. dubna 2011 v 16:13 | Yoshiko |  Obrázky
Takže ahojXD. Jak jste si užili víkkend? já docela dobře.XD
No takže, tyhle obrázky už jsem kreslila tak přek rokem, ale pořád jsem se neodvažovala je sem dát. Byly nakreslené jen tužkou, ale musela jsem je obtáhnout fixou, aby šly dobře vidět. Známe skenování, že... No takže mějte slitování.