Kapitola první-ze snu skutečnost

2. července 2010 v 18:02 | Bella a Ichi |  Harry Potter a životní překvapení-kapitoly
Tuto puvídku jsem psala společně s Belou. Její blog tu. Tak piště komenty ať víme jak na tom jsme. Povídku jsme vymýšlely dlouho a doufáme že se bude líbit.
Byl nedělní večer. Lizze a Samantha spaly u Lily doma. Povídaly si nejnovější drby, hleděly dna film a jedly popcorn. Mezitím se venku zatáhla obloha a za okny se zablýsklo. Když Samantha zjistila, že začala bouřka, tak se schovala pod peřinu a klepala se jak ratlík. Jen Lily s Elizabeth radostně koukaly z okna. Po nějaké chvíli začala
bouřka sílit, a to už se začaly strachovat i Lily s Lizze. Najednou se ozval strašný hrom
a blízko Liliina domu uhodil do stromu blesk. Holky raději uskočily od okna. Nastalo zlověstné ticho, které nevěstilo nic dobrého. Najednou se ozval strašný hrom a přímo do domu uhodil blesk. Kolem holek se objevila bílá mlha, a pak Lily, Sam i Lizzie omdlely.
Mezitím v bradavické škole čar a kouzel bylo nádherné letní ráno. Děti byly ze školy už pryč, takže všude byl klid. Jen Albus Brumbál seděl ve své pracovně za svým stolem a četl Denního Věštce. V tu chvíli se objevila oslepující bílá záře, která prakticky stejně rychle jak přišla, zmizela. Brumbál vstal a šel se podívat na chodbu. Před pracovnou na zemi ležely tři dívky, které nebyly při vědomí. Brumbál přišel k nim a pořádně si je prohlédl.
Poté co to udělal,na každouzvlášť použil levitační kouzlo a odnesl je na ošetřovnu. Položil je na postele a šel zavolat madame Pomfreyovou. Ta k nim přistoupila a řekla:
,,Nic to není, jenom omdlely, za chvíli by měly být vzhůru",,Děkuji madame až se probudí tak mě zavolejte" řekl Brumbál a odešel zpět do své pracovny. Madame Pomfreyová taky odešla do svého kabinetu a nechala děvčata samotná.
Uběhlo asi půl hodiny a holky se skutečně probudily. Madame Pomfreyová zavolala ředitele, jak slíbila. Brumbál přišel co nejrychleji a vešel do ošetřovny. Děvčata ležela v postelích a čekala. Brumbál si k nim přisedl na židli a řekl:
 "řekněte mi prosím, jak jste se sem dostaly. Rád si to poslechnu."
 Slova se ujala Lizzie.
,, Já jsem Elizabeth, a to jsou Lily a Samantha." Vypověděla mu vše o tom jak se sem dostaly. Všechny tři pořád nemohly uvěřit tomu, že jsou v Bradavicích, a že před nimi sedí samotný Albus Brumbál. Bylo to prostě neskutečné. Brumbál jen udiveně kroutil hlavou.
"Nevím proč jste se sem vůbec dostaly, ale pravděpodobně to znamená, že ve skutečnosti patříte do světa čar a kouzel. Myslím, že máte spoustu zaklínadel naučená, ale jen jste si to neuvědomily. Od prvního září vás zařadím do pátého ročníku." Holky tomu nemohly uvěřit. Ale skutečně si uvědomily, že znají spoustu kouzel. Když si to všechno uvědomily, začaly skákat na posteli radostí.
"Ale no tak."řekl Brumbál a v očích mu vesele jiskřilo.
"Na prázdniny vás dopravím k některému členu fénixova řádu. Mám takové tušení, že Siriusovi Blacovi by to nevadilo." Po tomhle zůstaly dívky překvapeně stát. Jejich sen se stával skutečností.
 "Pojďte."řekl Brumbál. "Dopravím vás pomocí letaxu do Siriusova domu. Tam už vám všechno vysvětlí." Brumbál si nemohl nevšimnout, že Lily má zelené oči, stejné jako zemřelá Lily Potterová. A taky si všiml, i když si říkal , že se mu to asi zdálo, že má Lizzie podobné rysy jako Sirius. Pak to nechal plavat a odvedl dívky vstříc svému osudu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | 2. července 2010 v 18:03 | Reagovat

jééé:-) to se nám celkem povedlo ne?:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama